My jsme rodina Rieder!

Rodinný dům se nachází v centru městečka Poysdorf. Pokoje jsou pohodlné a vybavené nejmodernějším vybavením. Od prvního okamžiku si vychutnejte perfektní servis a příjemnou atmosféru v duchu hroznů a meruňky. Vytvořte útulný večer ve vinárně, která je součástí společnosti, nebo si můžete vychutnat prohlídku Weinviertelových vín ve vlastní vinotéce.

Semináře v historickém Eisenhuthausu nebo “Alte Bauernhaus” jsou ideální pro vaše oslavy nebo semináře (www.eisenhuthaus.com). Samozřejmě také rádi poskytneme stravování nebo dáváme přednost.

Wein Hotel Rieder

Unterer Markt 2
2170 Poysdorf
T: +43 (0) 2552 / 40202
office@weinhotelrieder.com

Ve vinařském městě Poysdorf se nachází stylově zrekonstruovaný Eisenhuthaus, renesanční dům z roku 1540, místo plné kulturních i kulinářských zážitků, na kterém se schází lidé různých generací. Eisenhuthaus, nejstarší budova Poysdorfu, je oblíbeným místem k posezení nejen místních obyvatel. Naleznete zde spojení historické stavby s moderní architekturou.

Jedinečná atmosféra kavárny Eisenhuthaus vás zve vychutnat si pochoutky vlastní výroby a doznívající požitek z ochutnávky zdejších vín si poté můžete zpříjemnit odpočinkem v našich pokojích nad podloubím. Při delším pobytu se můžete vypravit na poznávací prohlídku městem.

Eisenhuthaus
Oberer Markt 10
2170 Poysdorf

T: +43 (0) 2552 / 40202
E: office@eisenhuthaus.com
www.eisenhuthaus.com

Heuriger Veltliner Hof otevírá vinařství Rieder do zahraničí a tvoří místo výměny a setkávání. Víno sbližuje lidi, bourá bariéry mezi lidmi a uvolňuje jazyk. Čím více vyjde člověk ze svého nitra ven, tím dříve najde sám sebe.

Které je to pravé já ? To střízlivé já nebo to, které víno uvolňuje a tím zbavuje v člověku zábrany být upřímným ?/ volná citace z knihy Víno a chléb –
autor farář pan Denk/

Stylové zařízení Heurigen Rieder – Veltliner Hof Vám nabízí ve třech místnostech konání rodinných či podnikových oslav. Vinný sklep nabízí všem hostům příležitost dozvědět se vše o vzniku vína. Během otevíracích hodin existuje možnost ochutnávky a následně koupě vína.

Weingut Familie Rieder
Veltlinerhof
Brünnerstraße 5b
A-2170 Poysdorf
Tel: +43 (0) 2552 / 40202 oder +43 (0) 2552 / 2194
Email: office@veltlinerhof.com
www.veltlinerhof.com

Oslavy

Starý „Bauernhaus“ rodiny Rieder se nabízí jako ideální pro privátní oslavy a firemní večírky. Pronajmete si „Bauernhaus“ ,aby byla Vaše oslava něčím zvláštní. Je tu místo pro 50 -200 osob. Stará sklepní věž a nádherné arkádové nádvoří jsou zvláštními pozornostmi této lokality.
Může být pronajato pro každou příležitost. Rádi Vám nabídneme individuální catering pro Vaši oslavu.

Altes Bauernhaus
Brunngasse 48
2170 Poysdorf
T: + 43 (0) 2552 / 40202
office@weinhotelrieder.com

Plodná vinařská vrchovina v okolí Poysdorfu je prokazatelně více než 6000 let obydlena a kultivována. Je to především hlinitosprašná půda a výrazné rozdíly teplot mezi dnem a nocí, které tvoří základní podmínky pro vyzrálost a vyváženost hroznů vína. Velice důležité pro rozvíjení chuti je rovněž zázemí a okolí vinné révy. Lesy, louky a obilné lány pak obklopují zdejší vinohrady s odrůdami této veltlínské oblasti.

Kořenito-pepřovitý zelený Veltlín je pouze jednou ze zvláštností, které z toho všeho vznikají. Lehký vítr, který nejčastěji vane z chladných českých lesů, se stará o dobré provzdušnění vinic. Jednou velkou předností naší oblasti z celého Rakouska je skutečnost, že zde nejvíce svítí slunce. Tyto přírodní faktory podporují stejnoměrné zrání hroznů.

Zaujetí naší rodiny pro vinařství bylo vždy doprovázeno zvědavostí a neustálou snahou po dosažení těch nejlepších výsledků celého snažení. Pečlivá práce ve vinohradech, šetrné zpracování hroznů a uvážlivé jednání ve sklepním hospodářství odpovídají orientaci po dosažení nejvyšší kvality.

Familie Rieder
Brünnerstraße 5b
A-2170 Poysdorf
T: +43(0)2552/2194
F: +43(0)2552/3169
office@veltlinerhof.com

Dovolte mi, abych Vás úvodem seznámil se skutečností, že naše rodina je pevně spjata s vinařstvím více než 260 let. Je to již tradice, že důvěra rodičů ve schopnosti svých potomků přechází tak na další generaci.

Kdo svou práci cítí jako poslání a vloží do ní beze zbytku všechny své smysly, zažije pak ve finále odměnu jako přízeň jedinečné a nezaměnitelné chuti vína. Není to zázrak, co ve mně vzbudilo vášeň k vinařství, ale jednoduchá krása přírody, kterou tak mohu pokorně dotvářet.

Jemnocit ze symbiózy mezi nebem a zemí, tradicí a inovací, vysoce vyspělá technologie a ekologická šetrnost určují trend v mém celém konání.